DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Kto je kto

28. 05 2013 22:50 | trinity
Perla Orientu
Perla Orientu

Osoby a obsadenie

Asiye „Asi“ Kozcuoğluová (Tuba Büyüküstün)

Perla Orientu - Asi
 
Je rovnako krásna, nevyspytateľná a neskrotná ako rieka, ktorej meno nosí. Nečudo, v jej prípade totiž staré známe Nomen Omen plazí naozaj dokonale – Asi totiž v turečtine znamená Rebelka! Svoju rodinu veľmi ľúbi a nadovšetko si ju váži, obzvlášť otca Ihsana, s ktorým má spoločnú veľkú lásku a oddanosť rodnej krajine. Jej v podstate dosť pokojný a vyrovnaný život, i keď tiež zároveň tak trochu prázdny, pretože v ňom až dosiaľ chýbalo to, čo každému život dáva hlbší zmysel – láska medzi mužom a ženou -, sa dramaticky zmenil vo chvíli, keď doň vstúpil muž, vďaka ktorému takúto lásku konečne spoznala. Demir.

Demir Doğan (Murat Yıldırım)
Perla Orientu - Demir
 
Veľmi šarmantný a veľmi bohatý a úspešný mladý podnikateľ, ktorý sa ani po vyše dvadsiatich rokoch od samovraždy svojej mamy (Elif S. Sert), ktorej bol vtedy spolu s malou sestričkou svedkom a temer pri nej tiež zomrel, nedokázal s prežitým utrpením vyrovnať. Myslí na jediné – ako sa pomstiť tým, ktorí ju k tomu zúfalému činu dohnali, keď ich konečne nájde! Ani v tých najodvážnejších snoch by si však nebol pomyslel, že keď sa napokon dostane na správnu stopu, jeho odhodlanie zničiť ich bude vystavené nečakane ťažkej skúške. Pretože ho dosť vykoľají poznanie, že Asi, žena, ktorú akosi nedokáže dostať z hlavy, ani zo srdca, je dcérou muža, ktorého považuje za zodpovedného za svoju rodinnú tragédiu!

Ihsan Kozcuoğlu (Çetin Tekindor)
Perla Orientu - Ihsan
 
Asiin otec je veľmi hrdý človek, ktorý nadovšetko miluje svoju rodinu, rodnú zem a svoje zásady, pre ktoré je svojmu bezcharakternému a len na peniaze a postavenie hľadiacemu svokrovi Cemalovi (Tuncel Kurtiz) na smiech a pre ktorá ním z hĺbky svojej čiernej duše pohŕda. Cemal by si totiž kvôli majetku nielenže nechal aj koleno vŕtať, ale urobil by aj mnoho iných, oveľa horších vecí! Vlastne... Ich aj urobil. Nik ho nepozná a nechápe tak dobre, ako jeho dcéra Asi, pretože sú si v mnohom veľmi podobní, pretože majú rovnaké sny, pretože na ňom lipne rovnako, ako on na nej a pretože je naňho rovnako hrdá, ako on na ňu...

Süheyla (Tülay Günal)
Perla Orientu - Süheyla
 
Kedysi patrila k najkrajším ženám, ktoré kedy pracovali na farme Kozcuoğluovcov. No prežité vplyvom tragických životných okolností, ktorým bola ako veľmi mladučká nútená čeliť sa z nej stala veľmi hrdá a veľmi silná žena, ktorá po samovražde svojej sestry dobre a s láskou vychovala svojho synovca Demira a neter Melek, akoby boli jej vlastné deti. Po tom, čo o svoje jediné dieťatko pred rokmi prišla, totiž už žiadne ďalšie deti mať nemohla... Až po rokoch sa dozvie pravdu - že jej synček v skutočnosti pred rokmi nezomrel a vychovali ho namiesto nej ako vlastného cudzí ľudia a že vyrastal a aj dnes žije na tej istej farme, kde ona a jej sestra zažili veľa krásneho, alebo tiež zakúsili mnoho bolesti. Že je ním Aslan!

Kerim (Cemal Hünal)
Perla Orientu - Kerim
 
Demirov najlepší priateľ je veľmi charizmatický a vtipný muž, ktorý je dušou každej spoločnosti, v ktorej je hosťom. Rovnako ako jeho priateľovi i jemu sa stala osudnou návšteva Antakye – osudovo sa tam totiž zaľúbil do Asiinej sestry Defne, ktorá sa neskôr stala jeho ženou. No, opäť rovnako ako láska jeho priateľa a Asi, ani tá jeho a Defnina sa, žiaľ, nezrodila pod šťastnou hviezdou a je mnohým tŕňom v oku. Musia čeliť mnohým nečakaným problémom, ktoré ale nie vždy dokážu zvládnuť. A to sa po istom čase nielenže nepekne odrazí na ich vzťahu, ale dokonca to vážne naruší krásny a láskyplný Defnin vzťah k jej matke a rodine. Nuž a keď ich manželstvo dostane vážne trhliny kvôli inej žene, začne ich osudová láska pripomínať skôr prekliatie...

Defne (Selma Ergeç)
Perla Orientu - Defne
 
Plachá a nežná Asiina sestra je jej síce v mnohom podobná, no tiež je v mnohom jej pravým opakom. A tak napríklad rovnako, ako Asi lipne na otcovi a prežíva s ním všetky jeho útrapy a starosti, Defne je naviazaná na matku, ktorej sny a túžby tak akosi „v zastúpení“ napĺňa. Alebo skôr napĺňala, pretože po tom, čo sa v tajnosti vydala za príťažlivého Kerima, do ktorého sa zaľúbila na prvý pohľad, rozháda sa s rodinou! A keď sa jej manželstvo ocitne v troskách, rozhodne sa dramaticky zmeniť nielen svoj výzor a vystupovanie, ale celý svoj život!

Aslan (Saygın Soysal)
Perla Orientu - Aslan
 
Tvrdohlavý a výbušný mladík sa neustále dostáva do ťažkostí, akoby ich hádam magicky priťahoval! Jeho život sa obráti hore nohami, keď sa dozvie, že celý jeho doterajší život bol jedným veľkým klamstvom – že jeho rodičmi v skutočnosti nie sú chudobní roľníci Ökkeş (Necmettin Çobanoğlu) a Fatma (Tülay Bursa), ale bohatá a elegantná Süheyla a... Hrdý Ihsan! Obzvlášť s biologickým otcom len ťažko dokáže nájsť spoločnú reč. No hoci neustále lieta v nejakých problémoch, je to dobrý človek, má veľké a láskavé srdce a je hlboko oddaný svojej rodine.

Melek (Elif Sönmez)
Perla Orientu - Melek
 
Veľmi plachá a krehká Demirova mladšia sestra žila po celý svoj život pod jeho silnými ochrannými krídlami. Potrebovala to, pretože na rozdiel od neho jej matkinu samovraždu nepripomínajú len desivé nočné mory, ale i bolestivé zranenie ruky, ktoré vtedy utrpela, keď spolu s ňou a jej bratom skočila do rieky Asi, aby ostali spolu aspoň po smrti, keď už nevedela ako ďalej žiť... To zranenie je Melekiným veľkým hendikepom a neustále o sebe dáva vedieť – a nikdy jej tak nedovolí zabudnúť na rodinnú tragédiu. Vlastne, to nie je tak celkom pravda. Po úspešnej liečbe v Paríži sa jej stav totiž natoľko zlepší, že konečne môže myslieť na iné, krásne veci. No ktovie, či jej predtým predsa len nebolo lepšie... Keď sa totiž rozradostená vráti na farmu v Antakyi a otvorí sa životu, osudovo sa zaľúbi akurát do bratovho najväčšieho nepriateľa Aliho!

Ali (Kanbolat Görkem Arslan)
Perla Orientu - Ali
 
Jeho jediným cieľom, vlastne zmyslom jeho života, je jediné - zničiť šťastie Asiino a Demirovo šťastie, rozbiť ho na márne kúsky a aj drobný prach z nich rozfúkať všetkými smermi tak, aby ich už nikdy nešlo zlepiť! Je totiž Asi úplne posadnutý, chce ju mať za každú cenu! No keď mu jeho plány nevyjdú a nepodarí sa mu zabrániť ich sobášu, udrie z nečakanej strany na Demirovu slabinu – začne sa totiž dvoriť jeho sestre Melek a požiada ju o ruku!

Komentáre ( 0)