DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Perla Orientu: 141. a 142. epizóda - FINÁLE

25. 02 2015 11:35 | trinity
Perla Orientu: 141. a 142. epizóda - FINÁLE
Perla Orientu: 141. a 142. epizóda - FINÁLE

Okrem narýchlo zorganizovanej netradičnej svadby Asi a Demira na pláži, len v kruhu najbližších, je všetko hore nohami!

Asi (Tuba Büyüküstün) je zároveň veľmi šťastná, ale i na smrť vystrašená, pretože výsledky testov potvrdili to, čo Inci (Ezgi Çelik) predpokladala - že Asya (Çağla Çakar) je najvhodnejšou, a možno dokonca jedinou darkyňou kostnej drene pre Demira (Murat Yıldırım)! Šťastná preto, lebo to znamená obrovskú, a zároveň možno úplne poslednú šancu na záchranu života milovaného muža, na smrť vystrašená preto, lebo veľmi dobre vie, že Demir nechce ich dcérku nijako ohroziť, a preto sa tak veľmi zdráhal nechať ju otestovať - a teraz sa zase zdráha pristúpiť na operáciu...

Kým kozcuoğluovskí muži zasväcujú problémovú Ceylan (Zeynep Çopur) do tajov práce na majeri, Neriman (Nur Sürer) a Fatma (Tülay Bursa) sa tiež rozhodnú prelomiť ľady, alebo sa o to aspoň pokúsiť, a prijmú Süheylino (Tülay Günal) pozvanie na kávu, rozhovor a následný videorozhovor s Demirom. Mimochodom, veľmi vážny a úprimný rozhovor dnes čaká aj Inci a Aslana (Saygın Soysal) – rozhovor na tému obeta a... Láska.

Keď sa malá Asya od mamičky dozvie, že práve ona má v sebe ten zázračný liek, ktorý môže uzdraviť jej ocka, nakreslí mu sériu obrázkov, aby pochopil, že stačí len malé kúzlo a... Budú môcť byť konečne spolu, a nie každý na inej strane skla! A to Demira napokon presvedčí, takže Kerim (Cemal Hünal), ktorý za priateľom prišiel aj s Defne (Selma Ergeç), Neriman, Fatme a Süheyle, ktoré to celé sledujú cez internet, rozradostene oznámi, že Asya môže Demirovi zachrániť život a že už onedlho ich budú istanbulskí lekári operovať! Dobrá správa sa potom rýchlosťou svetla rozšíri po celej Antakyi, takže keď na druhý deň lekári začnú s transplantáciou, za oboch pacientov sa doma pri tvrdej práci modlia všetci ich blízki a priatelia a držia im palce. No a priamo na mieste tak robí Asi, ktorá Demirovi ešte predtým, než sa náročný zákrok začal, sľúbila, že keď sa uzdraví... Vezmú sa.

Operácia sa síce podarila, no Demir ešte stále nemá vyhraté. Až ďalšie testy ukážu, či sa Asyin zázrak podaril a on sa začína uzdravovať, zatiaľ je totiž veľmi, veľmi slabý. Navyše... V nemocnici si poleží ešte minimálne štyri mesiace! No vzhľadom na okolnosti sú to naozaj dobré správy, a tak nečudo, že keď sa ich dozvedia Kozcuoğluovci a Doğanovci, navyše spolu s ešte radostnejšou novinkou o svadbe, na ktorej sa Asi a Demir dohodli, celkom prirodzene a zo srdca sa stretnú na poli pri jednom stole, ako jedna veľká rodina... Chýba vlastne len jediný člen rodiny, a síce Aslan, no ten má na to naozaj pádny dôvod – spolu s Inci totiž šiel navštíviť jej rodnú dedinu a mamu, aby ju, hoci Inci o tom ani len netuší... Oficiálne požiadal o Incinu ruku!

Čas plynie ako voda... Defne s Kerimom sa udomácňujú v Istanbule, okrem krásnych priestorov pre novú Defninu reštauráciu si už vyhliadli aj svoj nový dom. Demirov stav sa pomaličky, kúsok po kúsku, zlepšuje a jeho láska k Asi a Asyi mocnie každým dňom - rovnako ako Aslanova a Incina láska... Kozcuoğluovci a Doğanovci, z ktorých sa už medzičasom stala skutočná rodina, sa ani nenazdajú, a štyri krízové mesiace, ktoré musel Demir stráviť v izolácii, sú minulosťou. Hoci ešte ďalších šesť mesiacov bude musieť byť ambulantne monitorovaný, Asi a Asya si ho konečne môžu odviesť domov, hoc aj hneď!

Zdá sa, že konečne sa všetko na dobré obracia – hoci ne o všetkých novinkách zatiaľ všetci vedia alebo sú s ňou uzrozumení... Okrem príprav na dlho očakávaný návrat Asi, Asye a Demira a ich narýchlo zorganizovanej netradičnej svadbe na pláži, len v kruhu najbližších, je totiž všetko hore nohami kvôli Aslanovmu rozhodnutiu nemenej ultrarýchlo dohodnúť so svojimi troma mamami – okrem Fatmy a Süheyly si ho totiž medzičasom tak nejako nárokuje aj Neriman, koniec koncov je to jediný syn Kozcuoğluovcov – pytačky u Incinej mamy a začať organizovať jeho svadbu. A je tu ešte niečo, čo zatiaľ tušia len Neriman a Fatma – že Defne je zrejme tehotná!

Sotva svadobčania vyprevadia Asi, Demira a Asyu na cestu domov, kam vyrážajú na svojom člne, Aslan pred zrakmi všetkých svojich blízkych priamo na móle v lodenici klesne pred Inci na kolená a požiada ju o ruku – a ona povie „Áno!“ Defne a Kerim sa s nimi tešia len chvíľočku, pretože Defne príde zle, ako už zopárkrát predtým, a tak sa nenápadne vytratia...

Na druhý deň ženy, teda s výnimkou Defne a Asi, ktoré idú na trh po korenie do Defninej novej reštaurácie, zájdu do mesta nakupovať veci na Aslanovu svadbu – no a muži zatiaľ intenzívne pomáhajú Demirovi s prípravou stavebného materiálu na stavbu Asyinho vysnívaného domčeka na strome! Keď sa Defne s Asi stavia v lekárni po nejaké upokojujúce kvapky na Defnin podráždený žalúdok, Asi sestru prehovorí, aby si skôr, než si niečo sama naordinuje, kúpila a urobila tehotenský test. Defne tomu síce veľmi neverí, no sestru poslúchne – a dobre urobí, test totiž potvrdí, že Defne bude mať bábätko! A keďže jej radostný výskot začuje nielen Asi, ale aj malé všetečnice Asya a Elif, o pár minút už o tom vie nielen nastávajúci otec, ale i všetci ostatní!

Stavba Asyinho domčeka a prípravy na Aslanovu a Incinu svadbu pokračujú približne rovnakým tempom - a aj vrcholia v približne rovnakom čase. Keď šikovný Demir domček dokončí, teraz už nadobro nerozdeliteľne spojený klan Kozcuoğluovcov a Doğanovcov privíta do rodiny novú nevestu obrovskou pompéznou svadobnou oslavou, akú si nik v tomto kraji nepamätá!

Zdá sa, že İhsan (Çetin Tekindor) sa nemýlil, keď prorokoval, že Ceylan má veľký potenciál stať sa druhou Asi – to, čo žiadna škola, ani Nerimanina tvrdá výchova nedosiahli, to dokázal čas, tunajšia magická pôda a... Láska.

Šesť mesiacov odo dňa, čo si všetci nie práve najvtipnejšie vystrelili z úbohej Neriman, keď jej naznačili, že zmenili svoje pôvodné rozhodnutie a nielenže sa nebudú nikam sťahovať, ale že všetci plánujú nasťahovať sa do domu Kozcuoğluovcov a vedno v ňom bačovať, preletelo neuveriteľne rýchlo. Keď sa Kerim s Defne, ktorá už je vo vysokom štádiu tehotenstva, konečne znovu vrátia z Istanbulu do Antakye, Inci vylepší už i tak dobrú náladu všetkých zúčastnených ďalšou novinkou – výsledky Demirových kontrolných testov ukázali, že po rakovine už niet ani stopy, je zdravý!

A čo si osud pre všetkých hrdinov tohto krásneho príbehu ešte prichystal? To už nie je otázka na tvorcov – to už prenecháme len a a len vašej fantázii! :-)

Sledujte vo štvrtok, 26. februára, o 10.15 a v piatok, 27. februára, o 10.10!

Komentáre ( 0)