DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Perla Orientu: 137. a 138. epizóda

19. 02 2015 11:40 | trinity
Perla Orientu: 138. epizóda
Perla Orientu: 138. epizóda

Zafer, ktorý už nemá čo stratiť, odtiahne Defne a Kerima, ktorému drží pri hlave zbraň, na mínové pole!

Na rozdiel Demira (Murat Yıldırım), ktorému to celkom vyhovuje, sa Süheyla (Tülay Günal) sa veľmi hnevá, že sa Kerim (Cemal Hünal) napokon predsa len nedostavil na letisko, a tak Demir s Inci (Ezgi Çelik) napokon do Istanbulu odletia sami. Nikomu z nich, žiaľ, ani len nenapadne, že sa Kerimovi mohlo prihodiť niečo zlé. Niečo veľmi, veľmi zlé...

Po tom, čo práve videla, na tom ale dobre nie je ani nešťastná Asi (Tuba Büyüküstün), ktorá by možno – nebyť Defne (Selma Ergeç), ktorá ju prinúti zastaviť – isto-iste havarovala! Nechápe, prečo sa s ňou Demir vlastne zbližoval, keď má evidentne inú či ako s ňou vôbec mohol stráviť noc, a potom sa držať za ruky s inou a navyše s ňou aj odletieť preč?! Je zlomená a absolútne bezradná, pretože napriek všetkému nedokáže myslieť na nič iné, len na Demira. A tak jej Defne, ako správna sestra, poradí, aby o svoje šťastie a šťastie malej Asye (Çağla Çakar) bojovala ako levica!

Než sa obe sestry vrátia domov, Defne takticky ukryje snubný prsteň, ktorý jej predošlý večer nastokol na prst Kerim – nechce zbytočne provokovať svoju mamu Neriman (Nur Sürer), ktorej už prekáža úplne všetko a ktorú tiež všetko maximálne dráždi! Nanešťastie si možno aj preto nik nevšimne, že sa malá Asya, ktorá v posledných dňoch rozhodne nie je vo svojej koži, medzičasom niekam vyparila...

Kým İhsan (Çetin Tekindor), Namık (Kenan Bal) a Haydar (Menderes Samancılar) sa snažia na trápenie kvôli Demirovi aspoň na malú chvíľu zabudnúť na poľovačke, Süheyla ostala so svojím smútkom úplne sama... Keď ju Aslan (Saygın Soysal) nájde doma usedavo plakať, pokúsi sa ju dosť neohrabane utešiť – a popritom sa dozvedieť, čo vlastne je medzi Demirom a Inci. Nanešťastie keď sa od mamy dozvie, že medzi nimi rozhodne nejde o nič romantické, nadmieru spokojný sa prestane vyzvedať, a tak vlastne ostane jediný z rodiny, kto pravdu o Demirovi nepozná.

Neriman už je naozaj neznesiteľná! Najprv sa dosť nefér obuje do úbohej Fatmy (Tülay Bursa), potom nezaslúžene vycepuje Asi, že svoju dcérku vychováva príliš benevolentne a navyše trestuhodne podcení dcérin narastajúci strach o malú, ktorú nikde nevie nájsť, nuž a napokon sa zase vyzúri aj na Defne – ako inak, kvôli Zaferovi (Emrah Elçiboğa)!

Keď Ziya (Onur Saylak) zbadá svoju rozkošnú neterku kamsi vandrovať popri poli a ťahať za sebou batôžtek plný svojich najobľúbenejších vecí, hneď vie, koľká bije, a tak s ňou šikovne nadviaže rozhovor, čím ju trošku zdrží. A to, našťastie, úplne stačí na to, aby ju jej mama a teta, ktoré ju všade rovnako zúfalo, ako márne hľadali, konečne dobehli. No s trucujúcim dievčatkom, ktoré všetkým dospelákom ujde na strom a zanovito odmieta z neho zliezť, niet reči. Ešteže práve ide okolo Süheyla, ktorá telefonuje s Demirom. Podá Asyi telefón – a tú rozhovor s Demirom a jeho sľúb, že keď sa vráti z Istanbulu, postavia spolu domček na strome, napokon obmäkčí a s Aslanovou pomocou zo stromu konečne zlezie. No prestať trucovať ešte aj tak nemieni...

Defne je celá nesvoja, že sa jej Kerim stále ešte neozval, hoci už dávno musel doraziť do Istanbulu. Nanešťastie ani len netuší, že jej milovaný do najväčšieho mesta Turecka ani len nedorazil – že ho na odľahlom mieste spútaného drží a kruto mučí besniaci Zafer, ktorého muži predtým vyprázdnili celý zásobník do jeho ochrankára a vyhodili ho zomrieť na opustené miesto, ako prašivého psa! Malým šťastím v celej tejto mizérii je aspoň to, že umierajúceho neboráka náhodou nájdu chlapci z neďalekej dedinky a zachránia mu tak život!

Ukáže sa, že predsa len existuje človek, ktorý by mohol byť pre Demira ideálnym darcom kostnej drene – malá Asya! Ibaže Demir o tejto možnosti nechce ani len počuť, za žiadnych okolností nie je ochotný akokoľvek ohroziť dcérkin život! Ktovie, ako by sa asi cítil, keby vedel, že v týchto chvíľach je vážne ohrozený život niekoho, koho má rád temer rovnako, ako malú Asyu... Kerimov život totiž visí doslova na vlásku, pretože Zafer už nad sebou úplne stratil kontrolu!

Ziya sa už nedokáže len tak nečinne prizerať, ako sa Aslan a Asi - po tom, čo podľa fotografie nádhernej istanbulskej scenérie, ktorú Inci poslala Aslanovi, zistia, že Inci s Demirom sú v Istanbule skutočne spolu - zožierajú kvôli nešťastnej láske, a tak im obom poriadne vyčistí žalúdok! A hoci to možno na prvý pohľad tak nevyzerá, minimálne v prípade Asi to bolo zrejme to najlepšie, čo kto mohol urobiť – Asi sa totiž rozhodne odletieť čo najskôr do Istanbulu!

Zafer prinúti dobitého Kerima zavolať Defne a následne aj ostatným a predstierať, že je všetko tak, ako má byť – že je spolu s ostatnými v Istanbule a že jej volá tak neskoro len preto, že pre nečakané stretnutie s dávnym známym zmeškal pôvodný let a musel ísť až tým ďalším...

Nerimanino nezmyselné a nespravodlivé besnenie voči jej úbohým dcéram, žiaľ, zrejme neostane bez následkov. Zatiaľ však o tom nikto nevie, teda okrem sympatického Kaana, ktorý ako jediný vie, že sa jej najmladšia dcéra Ceylan, ktorá už má plné zuby maminho teroru, rozhodla ujsť z domu, a to rovno do Istanbulu!

Asi a Aslan sú obaja natoľko vykoľajení z ich hľadiska úplne nepochopiteľným správaním Demira a Inci, že sa obaja – nezávisle od seba – rozhodnú okamžite odletieť do Istanbulu a zistiť, či majú alebo nemajú skutočný dôvod na žiarlivosť. Nanešťastie Asi urobí osudovú chybu, keď Demirovi predtým zavolá a o svojej návšteve mu povie – on totiž v snahe uchrániť ju pred strašnou pravdou urobí niečo neodpustiteľné, aby ju ranil a odstrčil od seba!

Keď Defne konečne nájde dostatok odvahy a povie Zaferovi pravdu o tom, že ju Kerim požiadal o ruku a ona súhlasila, pretože ho stále ľúbi, a potom ho poprosí, aby sa na ňu nehneval, že jej je to veľmi ľúto... Jeho reakcia ju poriadne zaskočí, pretože Zafer sa začne nahlas smiať! No jeho oči sú pritom plné sĺz a v hlase mu počuť skrytú hrozbu, keď ju chce prinútiť, aby si Kerimov prsteň zložila a keď ju chce čoraz nahnevanejšie presvedčiť, že robí obrovskú chybu!

Süheyla je celá nesvoja, keďže nikde nevie nájsť syna a ani sa jej nedarí sa s ním spojiť. Preto napokon zájde na susedný majer, aby zistila, či náhodou tam nevedia, čo je s ním. Neriman a Fatmu poriadne vystraší, keď sa im kriedovobiela a na smrť vyčerpaná Süheyla v bezvedomí zrúti k nohám. Keď sa preberie, šokuje ich ešte viac, keď im prezradí dôvod svojho trápenia – pravdu o Demirovej vážnej chorobe...

Zdá sa, že Demirov skazonosný plán vypáli presne tak, ako zamýšľal, hoci v jeho dôsledku bude nešťastná nielen jeho milovaná žena, ale i on – keď totiž Asi s Aslanom dorazia na miesto dohodnutého stretnutia, oboch sa veľmi dotkne, keď tam nájdu Demira s Inci! A rozhovory oboch párov sú, žiaľ, tiež viac ako rozpačité. Kým Asi sa veľmi snaží primäť Demira k priznaniu, že ju nadovšetko miluje a že spolu s ňou a malou Asyou budú šťastní – alebo k opaku, že ich opúšťa a nemajú šancu -, Demir sa zúfalo vyhýba akejkoľvek zmienke o spoločnej budúcnosti.

Inci vidí, že Demir melie z posledného, a tak sa pokúsi im to všetko uľahčiť tým, že chce Asi konečne povedať pravdu. No Asi si to, žiaľ, nesprávne vysvetlí ako Incinu snahu priznať pomer s Demirom a utečie skôr, než sa dozvie pravdu. To, že vo veci bude niečo úplne iné, však už tuší Aslan, ktorý nechtiac začuje, ako Inci Demirovi vyčíta, že sa nechtiac stala súčasťou jeho klamstva, či je teraz spokojný?!

Okrem mladých a Ökkeşa (Necmettin Çobanoğlu) už všetci v dome Kozcuoğluovcov vedia pravdu o Demirovej chorobe. Mnohé to zmenilo – napäté vzťahy medzi Neriman a Süheylou, Neriman a İhsanom, ale aj Süheylou a Namıkom sú razom zabudnuté, obaja muži sa konečne vrátili domov a sú svojim ženám veľkou oporou. Všetci vedia, že ich čaká mimoriadne ťažké obdobie a že budú musieť byť veľmi, veľmi silní...

Defne je stále nepokojnejšia a nepokojnejšia, pretože si robí čoraz väčšie starosti o Kerima. A to nielen pre Zaferovo naozaj veľmi čudné správanie, ale tiež preto, že po telefonáte s Asi už vie, že jej nastávajúci do Istanbulu vôbec nedorazil, hoci všetci si mysleli, že je tam spolu s Demirom a Inci! nedá jej to, a tak sa o svojich obavách pozhovára s jediným človekom, ktorý vie, čo Kerimovi hrozí – s Namıkom.

Nekonečnou žiarlivosťou a priveľkou láskou zlomený Aslan to so zapíjaním žiaľu v hotelovom bare poriadne preženie, a tak keď sa k nemu nečakane pripojí Inci, zaskočí ju – ale aj trochu pobaví – nie práve romantickým vyznaním lásky! Obrovský dôkaz veľkej lásky, navyše (nielen pre ňu) veľmi bolestivý, žiada od Defne pološialený Zafer. Ten totiž tvrdohlavo nástojí na tom, aby sa zaňho vydala z lásky – z lásky ku Kerimovi, ktorého väzní a ktorému tým môže zachrániť život! Lebo ak si ho nevezme... Kerim dostane guľku do hlavy!

Keď sa Kerimov vážne zranený osobný strážca konečne preberie z kómy a je aspoň ako-tak schopný vypovedať, vypočujú ho Namık a polícia. Namık pochopiteľne okamžite zariadi, aby všetkých jeho mužov zatkli a vypočuli, aby sa dostali ku Kerimovi, kým ešte nie je neskoro...

Pri pohľade na spútaného a zakrvaveného Kerima Defne temer zošalie. Zúrivo sa pustí do Zafera, no ten už stratil úplne všetky zábrany a tvrdým úderom do tváre ju zrazí na zem! Potom ich spolu so svojím pobočníkom oboch naloží do auta a uháňa nevedno kam. Je síce len otázkou času, kedy ich dostihne polícia, ktorá už im je v pätách, no nanešťastie Zafer, ktorý už nemá čo stratiť, odtiahne Defne a Kerima, ktorému drží pri hlave zbraň, na mínové pole!

Napokon však zdrvený Zafer v sebe predsa len nájde posledné zvyšky ľudskosti a pustí Defne a Kerima do bezpečia. Potom namieri zbraň do vzduchu a začne strieľať, pričom zbraň pomaly skláňa. A tak napriek Namıkovmu kriku, aby nik nestrieľal, jeden z policajných ostreľovačov urobí presne to, na čo bol vycvičený – vyprázdni do Zafera zásobník svojej zbrane. No skôr, než stihne bezvládne padnúť na zem, šliapne na mínu a pred šokovanými zrakmi všetkých prítomných sa v jedinej sekunde zmení na prach...

İhsan sa zo všetkých síl snaží vyhovoriť Asi to, čo si vzala do hlavy – že s pomocou celej rodiny ona a jej dcérka na Demira navždy zabudnú a budú sa tváriť tak, akoby sa nič nestalo, akoby . A hoci by dal čokoľvek za to, aby to Asi nemusel povedať práve on, napokon nemôže inak – povie jej, že Demir uteká od nej a od Asye len preto, lebo na ne myslí a nechce, aby boli smutné a trápili sa. Tak veľmi ich ľúbi, že sa ich pre ich dobro vzdáva, aby viac netrpeli, a preto s tým, čo ho zasiahlo, chce bojovať úplne sám. Pretože je ťažko chorý, pretože... Zomiera.

Sledujte v piatok, 20. februára, o 10.10 a v pondelok, 23. februára, o 10.10!

Komentáre ( 0)