DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Perla Orientu: 129. a 130. epizóda

09. 02 2015 11:35 | trinity
Perla Orientu: 130. epizóda
Perla Orientu: 130. epizóda

Kerim prinúti Demira povedať mu konečne pravdu. Keď sa dozvie, že má leukémiu, rozplače sa ako malý chlapec...

Asi (Tuba Büyüküstün) je poriadne zmätená, už vôbec ničomu nerozumie... Ešte pred piatimi minútami sa všetko zdalo byť na tej najlepšej možnej ceste - a zrazu jej Demir (Murat Yıldırım) vraví, že sa ešte necíti na to, aby Asyi (Çağla Çakar) povedal, že je jej otec. Je nepríjemne zaskočená a veľmi sklamaná týmto nečakaným vývojom situácie – a nemôže sa zbaviť podozrenia, že nech už Demir svoje pôvodné rozhodnutie zmenil z akéhokoľvek dôvodu, má to určite niečo spoločné s Inci (Ezgi Çelik)!

Nešťastný, ale aj poriadne nahnevaný, je aj Kerim (Cemal Hünal) – pretože jeho plán na odhalenie Zaferovej (Emrah Elçiboğa) pravej tváre a získanie si Defne (Selma Ergeç) vyletel hore komínom! A na dobrej nálade mu nijako nepridá, keď mu Namık (Kenan Bal) otcovsky vyčistí žalúdok. Vraj sa má konečne umúdriť, nepliesť sa viac polícii do práce, nechať chytanie zločincov na profesionálov a... Povedať konečne Defne, ako veľmi ju ľúbi!

Malá Asya je smutná, keď Demir nečakane odvolá ich plány na zajtrajší deň. Myslí si totiž, že to Demir urobil preto, že ho zrejme príde navštíviť jeho skutočná dcérka – je jej len veľmi malou útechou, keď jej mama navrhne, aby sa teda šli plaviť len oni dve... Skutočnosť je, pochopiteľne, úplne iná – Demir musel zajtrajšie plány zrušiť len preto, lebo mu Inci dôrazne prehovorila do duše a kládla mu na srdce, aby čo najskôr odcestoval do špecializovanej nemocnice do Instanbulu a absolvoval ďalšie testy, pretože čas teraz hrá proti nemu...

Keď sa Zaferovi nedarí dovolať sa Defne, jednoducho sa ju rozhodne obísť a zavolá priamo jej mame Neriman (Nur Sürer), že sa k nim už dnes večer chystá aj so svojimi blízkymi na pytačky! No to nie je jediná novinka, ktorá dnes Neriman poriadne zaskočí a dvihne jej adrenalín – tou druhou je zistenie, že Aslanovi (Saygın Soysal) peniaze na jeho podnikateľský zámer nedá Süheyla (Tülay Günal), ako tak nejako podvedome očakávala, ale İhsan (Çetin Tekindor)! Nanešťastie sa nechá uniesť a Aslanovi dá svoju nevôľu s touto situáciou poriadne jedovito najavo.

Po ďalšom rozhovore s Inci, tentoraz v jej ordinácii, je Demir odhodlaný urobiť všetko, čo mu radí, no má jednu podmienku – že sa Asi za žiadnu cenu nesmie dozvedieť, akou vážnou chorobou trpí! Pri pohľade na spoločné fotografie s Asi a Asyou, ktoré si krátko nato vyzdvihne vo fotoateliéri, mu bolestne stisne srdce... No nie je sám, kto sa dnes vôbec necíti dobre vo svoje koži, koho srdce krváca.

Podobne je na tom Aslan, ktorý má pocit, že nech sa snaží, ako chce, nik ho neberie vážne a všetka jeho snaha je už dopredu odsúdená na zánik. A Defne, ktorú nečakané novinky o jej dnešných pytačkách poriadne zaskočia – a kým všetci okolo nej sa horúčkovito pripravujú na návštevu, ktorá sa pozvala sama, ona by najradšej bola niekde úplne inde! Trpí aj Kerim, ktorý sa narastajúcu prázdnotu vo svojom vnútri nie veľmi úspešne snaží utopiť v alkohole. Nuž a Asi... Tá od toho čudného rozhovoru s Demirom nedokáže nikde nájsť pokoj.

Zafer už vie, že v pláne nachytať ho na hruškách, má prsty Haydar (Menderes Samancılar), a tak keď na seba natrafia u holiča, poriadne to medzi nimi zaiskrí! No na nejaké dlhšie vybavovanie si účtov jednoducho niet času, pretože Zafer a jeho perepúť sa ponáhľajú na pytačky ku Kozcuoğluovcom! No čím viac sa ich príchod na majer blíži, tým je nádejná nevesta Defne mĺkvejšia a utrápenejšia...

Demir je rozhodnutý svoju diagnózu tajiť aj pred svojou rodinou, a tak si Süheyla, Namık a Aslan nesprávne vysvetlia jeho slová, že sa chystá do Istanbulu kvôli akejsi súčiastke do lode – a že tam pôjde spolu s Inci, ktorá sa vraj v Istanbule chce zúčastniť nejakej prednášky. Aslan sa už nedokáže pretvarovať, že o Inci nemá záujme, a tak sa radšej narýchlo rozlúči s tým, že ide dozrieť na Kerima, aby nevyviedol nejakú hlúposť. A dobre urobí, pretože mierne podnapitého Kerima, ktorý sa rozhodol prekaziť Defnine pytačky, práve surovo mlátia Zaferovi ochrankári. Obaja spolu mužov síce spacifikujú, no cez odhodlaného Ziyu (Onur Saylak) Kerim jednoducho neprejde! Tomu sa ale, rovnako ako Aslanovi, po uši zamilovaného Kerima napokon uľúti, a tak Defne privedie za ním, aby jej mohol povedať všetko, čo chce. No a keď jej povie, že svoju Defne nikomu nedá, že je do nej zbláznený a že chce, aby si ho znovu vzala... Je rozhodnuté. Sľúbi mu, že za Zafera sa nevydá a dnes žiadne zásnuby nebudú!

Keď sa Defne opäť vráti do miestnosti, kde už ju netrpezlivo očakáva nielen jej rodina, ale aj pytači, navyše s kávou studenou ako ľad, všetci sa na ňu dívajú buď s miernym podráždením alebo s neistými pochybnosťami v neprehliadnuteľne vpísanými v tvári. Tie ale razom zmiznú, keď sa im zrazu Defne zvezie v bezvedomí k nohám. Pytačky sú, pochopiteľne, okamžite bezpredmetné, hostia odídu domov a rodina Defne uloží oddýchnuť si. Jedine Ziya, čo je vo veci – a že sa o Defnino zdravie vôbec netreba báť!

Aj návšteva na susednom majeri sa pomaly, ale isto končí. Inci sa chystá domov a Demir, ako správny džentlmen, ju odprevádza. No kým Süheyla sa nedokáže prestať usmievať v naivnej viere, že jej plán, ako ich dať dokopy, vychádza na jednotku, jej manžel Namık ju rýchlo schladí, že je až príliš očividné, čo chce a že by svoju radosť mala trochu krotiť...

Na druhý deň ráno sa z majera Kozcuoğluovcov veľmi rýchlo ponáhľajú preč hneď dve poriadne vykoľajené dcéry – Defne, ktorá uteká pred zvedavými otázkami svojej rodiny, ktorým by sa doma isto-iste nevyhla, a Asi, ktorá má plnú hlavu Demira, jeho zvláštneho správania a citov, ktoré k nemu napriek všetkému cíti... Aspoň majú obe sestry konečne dosť času, aby sa spolu od srdca porozprávali. Minimálne Defne to využije na sto percent – povie Asi úplne všetko o včerajšom večere, o tom, čo napriek všetkej logike stále cíti ku Kerimovi, ale aj to, že ju Kerim opäť požiadal o ruku!

Ktovie, možno by sa na oplátku otvorila sestre aj Asi, no keď sa zastavia na letisku, kde má Defne dôležitú zásielku pre svoju reštauráciu, Asi už viac nedokáže triezvo uvažovať – zbadá totiž Demira s Inci, ktorí zjavne niekam odlietajú. Spolu. Naveľa-naveľa vyjde z auta, s Demirom sa pozdravia a on jej povie, že musí narýchlo odcestovať do Istanbulu, no už na druhý deň sa vráti – a hneď vraj zavolá malej Asyi.

Kým život v Antakyi beží tak, ako v každý iný deň, pre Demira v Istanbule akoby sa na nekonečne dlhú chvíľu úplne zastavil – v špecializovanej nemocnici pre onkologických pacientov mu totiž práve odoberaj vzorku z kostnej drene, aby zistili, ako veľmi jeho choroba už pokročila a ako mu správne nastaviť liečbu...

Namık a Süheyla sa opäť nepekne pochytia kvôli rozdielnym názorom na to, či je alebo nie je správne, že sa Süheyla hrá na dohadzovačku a silou-mocou chce Asi v Demirovom srdci nahradiť Inci, ktorá sa jej oveľa viac pozdáva. Pretože jednoducho nie je Kozcuoğluová! Pre Namıka je táto situácia už viac neúnosná, pretože si Süheylinu zaťatosť v tejto záležitosti nesprávne vysvetľuje tak, že jeho manželka skrátka ešte stále nedokáže zabudnúť na minulosť a že... Stále ešte ľúbi İhsana!

Kerim je veľmi šťastný, že Defne nechala vybuchnúť zásnuby so Zaferom. Nemôže odolať, musí ju vidieť, vziať do náručia, pobozkať, hoci len na chvíľočku... Myslí na ňu, keď sa mu podarí ukradnúť si pár vzácnych chvíľ s ňou, ale myslí na ňu i po celý zvyšok dňa, má jej plnú hlavu – plnú hlavu krásnych spomienok na časy, keď boli čerstvými mladomanželmi a iba sa spoznávali, po všetkých stránkach...

Hneď, ako sa Demir vráti domov, zavolá Asi, aby si dohodol stretnutie s dcérkou. Asi síce vôbec nie je nadšená predstavou, že by mala Asyu Demirovi odviezť ešte dnes, keďže už dnes mali dosť plný program, ale keď sa Asya domáha stretnutia, aby Demirovi mohla odovzdať prívesok rybky, ktorý mu kúpila, ustúpi a dovezie ju za ním. Asi využije príležitosť a Demirovi povie, že naňho síce nebude naliehať, aby jej povedal, čo sa deje, no že ho pozná príliš dobre, a tak vie, že niečo nie je v poriadku! Keď Demir s Asyou odplávajú na malý výlet na člne, pokúsi sa Asi niečo vymámiť z Kerima, no márne – Kerim totiž vôbec nič nevie. Dokonca sa asi prizná, že Demir mu o mnohých veciach nehovorí, že napríklad dodnes nevie, prečo sa oni dvaja vlastne rozviedli!

Kerim rozhodne nie je žiaden hlupák, a tak keď sa Demir s Asyou z krátkej plavby vrátia, všimne si, že Demir je biely ako stena, nestačí s dychom a ledva za sebou ťahá nohy. Navyše medzi jeho vecami našiel veľkú tašku s množstvom silných liekov, a tak hneď pochopí, že jeho najlepší priateľ je vážne chorý. Na smrť vystrašený naňho nahnevane vybehne a prinúti ho povedať mu konečne pravdu – a keď mu Demir povie, že má leukémiu, rozplače sa ako malý chlapec...

Keď sa zrútený Kerim vráti domov a Süheyla chce vedieť, čo sa mu stalo, pretože takéhoto bezradného a nešťastného ho ešte nikdy nevidela, Kerim to nevydrží. Musí to niekomu povedať, inak mu roztrhne srdce! A nech už Süheyla očakávala čokoľvek, keby nesedela, obrovský šok zo strašnej novinky, ktorú sa práve dozvedela, by ju zrejme zrazil na kolená!

Na oslave Aslanovej novej kariéry podnikateľa v úzkom kruhu priateľov a rodiny v reštaurácii Defne, sa Asi a Demir pri tanci opäť pohrúžia do spomienok na to krásne, čo spolu prežili – a pomaličky, krôčik po krôčiku, slovko po slovku sa opäť zblížia. Süheyla, ktorej srdce krváca od žiaľu a ktorá sem preto jednoducho musela prísť, pretože sa chce... Pretože sa musí s Demirom porozprávať... Si pri jedinom pohľade na nich uvedomí, že Namık mal po celý čas pravdu – že Demir a Asi sa ľúbia. A že sa vlastne nikdy ľúbiť neprestali...

Sledujte v utorok, 10. februára, o 22.3010.10 a v stredu, 11. februára, o 10.15!

Komentáre ( 0)