DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Perla Orientu: 127. a 128. epizóda

05. 02 2015 11:55 | trinity
Perla Orientu: 128. epizóda
Perla Orientu: 128. epizóda

Demir verí, že je zdravý ako repa, no skutočnosť je, žiaľ, iná. Je čierna ako smola, ako sadze, ako... Jeho vyhliadky do budúcnosti!

Keď Asi (Tuba Büyüküstün) uvidí Demira (Murat Yıldırım) vážne sa rozprávať s Inci (Ezgi Çelik), nesprávne si to vysvetlí – a nijako jej nepridá na vnútornej vyrovnanosti a pokoji fakt, že kvôli tomu zmeškali dohodnutý termín s detskou lekárkou, s ktorou sa chcú poradiť, ako Asyu (Çağla Çakar) postupne pripraviť na pravdu. Takže budú musieť chvíľku počkať, kým sa opäť dostanú na rad, pretože sestrička medzičasom nemala inú možnosť, ako pustiť k lekárke iného malého pacienta...

Hoci sa Aslan (Saygın Soysal) a Fatma (Tülay Bursa) len nedávno po veľmi dlhom čase konečne opäť zblížili, úplne také isté, ako predtým, to medzi nimi predsa len ešte nie je. Nepochybne aj preto, že Fatmu, ako každú správnu a obetavú mamu, veľmi trápi, že si Aslan stále ešte nenašiel svoje miesto v živote. Nuž a Aslan... Ten má okrem strachu, že nie je dosť dobrý a že nič nedosiahol, aj keď už nie je dieťa, dosť starostí s dvoma záležitosťami, ktoré s tým tiež úzko súvisia: a) že Süheyla (Tülay Günal) je zjavne rozhodnutá dať Inci a Demira dokopy, hoci aj slepý vidí, že Demir patrí k Asi a Asyi, a b) že jeho biologickej mame zjavne ani vo sne nenapadlo, že by možno vhodnou partiou pre pôvabnú Inci mohol byť... On sám.

Kerim (Cemal Hünal) s Haydarom (Menderes Samancılar) sa čoraz hlbšie ponárajú do plánu na odhalenie Zaferovej (Emrah Elçiboğa) pravej tváre. Už sa im totiž podarilo šikovne mu nahodiť lákavú udičku s ešte lákavejšou návnadou na jej konci – zostáva už len dúfať, že sa na ňu Zafer ulakomí a oni tak budú môcť Defne (Selma Ergeç) a celej jej rodine dokázať, aký špinavec Zafer vlastne je a že si Defne rozhodne vôbec nezaslúži! Zatiaľ sa zdá, že všetko ide akosi až príliš hladko, a tak Kerim zvažuje, že by do celej záležitosti mal zapojiť Namıka (Kenan Bal).

Keď Demir zavedie Inci do Defninej reštaurácie, kde ju už čakajú priatelia – a to len preto, lebo nevie, kde tá reštaurácia je a sama by tam iste netrafila -, zoznámi Inci s Defne, ktorá ich ako správna majiteľka reštaurácie privíta. No to samozrejme, logicky, vyvolá aj v Defne isté podozrenie, že medzi Demirom a mladou lekárkou by mohlo byť možno i čosi viac, ako len priateľstvo... V skutočnosti však jediná žena, na ktorú Demir myslí, je malá Asya, ktorá je mu všetkým!

Keď Kerim zasvätí Namıka do toho, čo s Haydarom chystajú a požiada ho o radu, penzionovaný prokurátor len ťažko skrýva zdesenie a oprávnené obavy. Snaží sa Kerima varovať, aby to radšej celé včas odvolal do žiadne pochybného – aj keď len predstieraného – obchodu so Zaferom sa nepúšťal. No keď rozhovor preruší nič netušiaca Süheyla, ktorú prekvapila, ale aj znepokojila Kerimova nedávna vysoká pôžička, Kerim sa narýchlo vytratí bez toho, aby rozhovor s Namıkom vôbec dokončil.

Zdá sa, že kým Zafer, aj pani Neriman (Nur Sürer) sú myšlienkou skorých Defniných zásnub a následnej svadby nadšení, ba priam až posadnutí, budúca nevesta ich nadšenie ani v najmenšom nezdieľa... Skôr naopak, vyzerá to tak, že čím definitívnejšie a reálnejšie sa táto etapa jej života začína javiť, tým viac ju kvária pochybnosti! Zveriť sa s nimi však nedokáže nikomu inému, len Asi. Koniec koncov, kto iný by dokázal pochopiť, čo sa v jej vnútri práve odohráva, ak nie jej sestra, ktorá je na tom v podstate veľmi podobne? Aj ona sa síce zaprisahala, že dvakrát do tej istej rieky už nevstúpi, no ani ona nedokáže predstierať, že ju jej bývalý manžel necháva chladnou a že už k nemu nič necíti...

Keď sa zvečerí, na majer Kozcuoğluovcov prídu na návštevu Süheyla s Aslanom – vlastne prídu len za pánom İhsanom (Çetin Tekindor). Aj keď sa rodina mylne domnieva, že má Aslan zase nejaký problém, že iste niečo vyviedol... Pravda je úplne iná. Aslan totiž konečne dať svojmu životu nejaký hlbší zmysel, správny smer. Rád by začal podnikať, a preto chce oboch svojich biologických rodičov požiadať o podporu. Keď sa o tom dozvedia jeho sestry a švagor Ziya (Onur Saylak), vedia, že v tom musí byť niečo vážnejšie – a keď padne Incino meno, rýchlo pochopia, z ktorej strany vietor fúka! Nanešťastie sa Aslanovi dosť nešťastnou poznámkou – že Süheyla aj tak Inci chystá pre Demira –, nechtiac podarí všetkých umlčať a Asi hlboko raniť...

To najťažšie – teda aspoň nateraz – už majú Kerim s Haydarom za sebou. Na nespoznanie zamaskovanému Kerimovi – s hustou čiernou bradou a falošnou plešinou - sa totiž podarilo stretnúť sa so Zaferom a dohodnúť s ním nelegálny obchod. Namık, ktorý si o Kerima nie bezdôvodne robí starosti, nemôže zaspať, a tak sa u Kerima zastaví, aby sa dozvedel, ako pokročil ich plán na odhalenie Zaferovej pravej tváre, a či im prípadne môže nejako pomôcť...

Zdá sa, že okrem pani Neriman nie je myšlienkou, že sa má Defne vydať za Zafera, nadšený vôbec nik z rodiny Kozcuoğluovcov. A najmenej nadšene pôsobí práve potenciálna nevesta, ktorú trápia stále väčšie a väčšie pochybnosti! Naopak, vôbec žiadne pochybnosti o tom, že by mladá doktorka Inci mohla byť vhodnou partiou pre Demira, zjavne nemá Süheyla, ktorá sa, ktovie prečo, rozhodla zahrať sa na Amora a dať ich dokopy!

Asi a Asya sa vyberú za Demirom do prístavu, pozrieť sa na čln, ktorý už medzičasom stihol dokončiť. Malú Asyu veľmi poteší, keď zistí, že loďku Demir pomenoval po nej. Ani ona, ani jej krásna mamička netušia, že pekne zrekonštruovaný čln Demir pôvodne namaľoval iné meno, a síce Asi... No doslova v poslednej chvíli to zmenil, len aby si to nik nesprávne nevysvetlil. Alebo skôr správne – že ešte stále ľúbi svoju bývalú ženu. Nuž a to je presne to, čo sa jeho rázna teta tvrdohlavo snaží ignorovať a... Zmeniť. Zatiaľ sa jej však svojimi neskrývanými sympatiami j Inci podarilo len jedno – bolestne raniť Asi.

Aj keď sa pytačky v dome Kozcuoğluovcov majú konať už dnes, vôbec nič tomu nenasvedčuje. Každý z rodiny rieši niečo iné - Ceylan (Zeynep Çopur) má hodinu Hudby so svojím príťažlivým spolužiakom Kaanom, Aslan s Asi, Ziyom a İhsanom riešia jeho budúcnosť – chystá sa otvoriť si malý obchodík s čerstvým ovocím a zeleninou -, nuž a Neriman štrajkuje. Odmieta totiž byť opäť tá, čo všetko na poslednú chvíľu zachráni. Nečudo, poobede sa totiž všetci chlapi chystajú na futbal – niektorí ako diváci, iní ako (až príliš) zapálení hráči. Najväčšie konflikty samozrejme medzi sebou majú Zafer a Kerim, ktorí nevynechajú jedinú príležitosť poriadne sa pobiť... A hoci Defne vyzerá nahnevane, keď sa po drsnom Kerimovom zákroku Zafer zraní, v skutočnosti jej to príde maximálne vhod – má totiž pádny dôvod, prečo plánované pytačky odložiť!

Len slepý a hluchý by si nevšimol, ako rýchlo a ako veľmi si Asya Demira obľúbila. Dievčatko by totiž najradšej každú voľnú chvíľku strávila s ním. A dokonca už sa aj svojej mamičky spýtala, či by – teda ak sa Demirova dcérka neukáže – mohla byť Demirovou dcérkou ona!

Odložené pytačky poriadne dvíhajú adrenalín nielen İhsanovi, ktorý už má pocit, že nikomu poriadne nerozumie, ale samozrejme aj Zaferovi, ktorý niežeby sa nemohol dočkať svadby s Defne – hoci aj to je samozrejme pravda -, ale pre ktorého pytačky znamenajú tiež realizáciu obchodu s tajomným bohatým Angličanom. A tak trvá na tom, že aj napriek jeho zranenej nohe pytačky budú, a to ešte dnes! Kerimovi to len vyhovuje, a tak sa – opäť zamaskovaný, a tentoraz už aj vyzbrojený policajným odposluchom -, ponáhľa na dohodnuté stretnutie. To však, žiaľ, vôbec nedopadne dobre – v poslednej chvíli totiž Zafera varuje jeho spoločník...

Kým si Demir, Asi a Asya vychutnávajú nečakane krásny a príjemný deň na pláži iba v trojici, deň doktorky Inci sa zmení na skutočnú nočnú moru – dostane totiž výsledky Demirových krvných testov. A hoci je Demir presvedčený, že výsledky ukážu len to, v čo dúfa a čo (nielen) on pokladá za samozrejmé – že je zdravý ako repa -, skutočnosť je oveľa menej ružová. Vlastne... Je čierna ako smola, ako sadze, ako... Jeho vyhliadky do budúcnosti! Inci si uvedomuje, že v tejto nečakanej situácii je dôležitá každá minúta, a tak okamžite zájde do lodenice za nič netušiacim Demirom a ukáže mu výsledky, čím jeho život, ktorý sa po dlhom čase konečne opäť začal dostávať do tých správnych koľají, obráti hore nohami!

Keď sa Demir trochu spamätá z obrovského šoku z novinky, ktorá znamená koniec mnohým jeho snom a nádejam, zájde za Asi a povie jej niečo, čo rozhodne nečakala, čím ju hlboko zasiahne a opäť raz jej zlomí srdce – že nepovie malej Asyi, že je jej otec, pretože to skrátka nechce!

Sledujte v piatok, 6. februára, o 10.30 a v pondelok, 9. februára, o 10.10!

Komentáre ( 0)