DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Perla Orientu: 125. a 126. epizóda

03. 02 2015 11:55 | trinity
Perla Orientu: 126. epizóda
Perla Orientu: 126. epizóda

Inci prinúti Demira prísť do nemocnice na vyšetrenie – a podľa predbežných výsledkov je Demir zrejme naozaj veľmi vážne chorý!

Slová, ktoré práve v hneve povedala malá Asya (Çağla Çakar) – že ocka, ktorý za ňou za celé tie roky ani raz neprišiel a preto ho už neľúbi a nechce ho nikdy viac vidieť -, sa veľmi dotknú nielen skleslého Demira (Murat Yıldırım), ale poriadne otrasú aj Asi (Tuba Büyüküstün), ktorá dcérku takúto nešťastnú a zúfalú ešte nikdy nezažila. Kým sa dobrák Aslan (Saygın Soysal) snaží priviesť Asyu na iné, krajšie myšlienky, Asi s Demirom sa obďaleč dohadujú, ako dcérku pripraviť na pravdu a čo najviac jej uľahčiť toto pre všetkých také ťažké vypäté obdobie...

Keď sa dievčatá s Aslanom napokon vrátia domov, všetci chcú samozrejme vedieť predovšetkým jediné – či už Asyi povedali pravdu. Kým İhsanovi (Çetin Tekindor) a Neriman (Nur Sürer) viditeľne odľahlo, že ešte nie, Ökkeş (Necmettin Çobanoğlu), Gonca (Aslıhan Güner), Ziya (Onur Saylak), Defne (Selma Ergeç), a dokonca aj Fatma (Tülay Bursa) obstanú Aslana a snažia sa z neho vypáčiť, čo vlastne Asyu tak veľmi trápi a prečo sa teraz tak zvláštne správa!

Nuž, je pravda, že sa dnes naozaj veľmi nahnevané dievčatko správa veľmi zvláštne, dokonca svojej sesterničke Elif a jej kamarátke naschvál začne kaziť hru, pričom ju prichytí Fatma – a za trest ju poverí hľadaním vajec veľkej čiernej sliepky, ktorá ich pred všetkými skrýva! No ktovie, či je trest práve teraz to pravé orechové, čo Asya potrebuje...

Kerim (Cemal Hünal) nedokáže prestať na Zaferove (Emrah Elçiboğa) dary, ktoré poslal jeho exmanželke Defne s jediným zjavným cieľom – aby sa konečne mohol oficiálne a vo všetkej počestnosti uchádzať o jej ruku! Preto sa spolu s Haydarom (Menderes Samancılar) snaží nájsť nejaký spôsob, ako Zafera v očiach rodiny Kozcuoğluovcov zdiskreditovať. Vlastne... To nie je to správne slovo. Nechcú ho totiž nijako očierniť, chcú len dosiahnuť, aby ho rodina konečne videla takého, aký naozaj je – darebák a kriminálnik!

Süheyla (Tülay Günal) aj napriek Namıkovým (Kenan Bal) varovaniam nemôže inak – zájde za Asi, aby si s ňou o celej tej nešťastnej záležitosti medzi ňou a Demirom pohovorila. No Namık mal aj tentoraz pravdu, o tom, ako dopadol súd, na čom sa Asi s Demirom vlastne dohodli a prečo dcérke ešte stále nepovedali pravdu, totiž vôbec nič nevie – Asi jej nie je ani ochotná, ani povinná niečo vysvetľovať!

Hľadanie stratených slepačích vajec sa napokon predsa len ukázalo byť tým najsprávnejším trestom-netrestom pre malú Asyu. Pomáha je totiž pri tom jej obľúbený strýko Aslan, ktorý jediný vždy a za každých okolností dokáže na jej drobnej tváričke vyčariť úsmev. Chvíľku to dokonca vyzerá tak, že dievčatku sa podarí to, čo dosiaľ nikomu inému – primäť Aslana a Fatmu, aby sa normálne porozprávali a hádam aj uzmierili...?

Zlú náladu Süheyle napraví nečakaná návšteva – pôvabná mladá lekárka Inci (Ezgi Çelik), ktorej pomohla svojou štedrou finančnou podporou vyštudovať a ktorá teraz pracuje v antakyjskej nemocnici. Asi a Gonci naopak náladu dosť pokazí zistenie, že dospelí v ich rodine si zjavne nedávajú dostatočný pozor, čo, kedy a pred kým povedia – keď totiž prídu robiť poriadky do detskej izby, kde sa sesterničky Elif a Asya nepekne vadia, dozvedia sa od Elif dôvod toho, prečo je dnes Asya taká čudná. Pretože Elif si vypočula rozhovor medzi Neriman a Fatmou o tom, že na súde sa má objaviť Asyin ocko a ona tam preto tak veľmi chcela ísť – a preto bola taká nekonečne sklamaná a nahnevaná, že napokon neprišiel.

Na majeri Kozcuoğluovcov je opäť raz všetko hore nohami – a to nielen preto, že Zafer Defne požiadal, aby jej rodina pozvala tú jeho, keď už jej poslali veno. Aby sa vo svojom vzťahu opäť trochu posunuli k vytúženému cieľu, k svadbe... Ale tiež preto, že malá Asya má ísť na piknik s Demirom, no vôbec sa jej do toho nechce, pretože už neverí nielen svojmu ockovi, ale ani jemu. Stále ešte totiž nevie, že jej ockom je práve on... Napokon, aby vôbec šla, sa spolu ňou na piknik s Demirom vyberie aj Asi – a keď ich obe vezme k člnu, ktorý opravuje a Asyi dokonca dovolí na ňom trochu „popracovať“, strávia spolu všetci traja nečakane príjemné a zábavné chvíle! A keď Asi napokon musí odísť do práce a necháva ich samých, nielen v jej očiach vidno, že práve v tejto chvíli nechce byť nikde inde a s nikým iným, ako s nimi dvoma – ale aj v Demirových!

Keď Aslan (pri rieke opäť náhodou natrafí na svoju stále nekonečne napálenú a zlostnú mamu Fatmu, veľmi sa snaží sa s ňou konečne porozprávať a zblížiť sa s ňou. A paradoxne, hoci každý z nich stojí na inej strane rieky a namiesto normálneho rozhovoru na seba cez dravú vodu len kričia, konečne jeden druhému povedia to, čo ich tak ťaží na duši a čím si tak veľmi – a tak zbytočne - po celý čas ubližujú. No a keď Aslan prebrodí rieku, naloží si Fatmu na chrbát a prenesie ju na druhý breh, už sa na seba viac nedokážu zraňovať – konečne sa zmieria...

Asya s Demirom si užívajú jeden z najkrajších spoločných dní – aj v spoločnosti Kerima a Haydara -, Asi je ako na tŕní. Vôbec sa nespráva normálne, doslova šalie pri predstave, že by Demir mohol – či už nechtiac, alebo zámerne – povedať dcérke pravdu, aj keď sa dohodli inak. A aj keď sa Ziya veľmi snaží, nepodarí sa mu ju ani upokojiť, ani priviesť na iné myšlienky.

Celá rodina Kozcuoğluovcov sa pripravuje na vzácnu návštevu – prídu k nim totiž na večeru Zafer a jeho najbližší zo Sýrie, ktorí pred časom poskytli azyl Asi a Asyi a ktorí Defne v Zaferovom mene poslali obrovské veno. No objaví sa aj hosť nepozvaný, no veľmi vítaný - Ceylanin (Zeynep Çopur) príťažlivý spolužiak Kaan, ktorý si prišiel po svoj hudobný nástroj, ktorý mu Ceylan dala opraviť a vyzdvihla ho z obchodu s hudobninami.

Večer nechajú Kerim s Haydarom Demira a Asyu samých a zájdu do mesta do krčmy, kde sa dozvedia množstvo zaujímavých noviniek (nielen) z antakyjskej histórie. Aj večer u Kozcuoğluovcov sa nesie v zaujímavom, i keď v tak trochu nečakane nostalgickom, ba až smutnom duchu – v neposlednom rade i pre zvláštnu atmosféru, ktorá pri slávnostne vyzdobenom stole zavládne vo chvíli, keď sa ku Kaanovej krásnej hre prekvapivo pridá krásnym spevom Zafer...

Malá Asya zistí, že vedľa nej ťažko oddychujúci Demir má vysokú horúčku a nedarí sa jej ho prebrať. Našťastie práve na jeho mobil zavolá jej mamička, a tak jej o všetkom povie a požiada ju, aby prišla aj s lekárskym kufríkom. Asi nikomu nepovie pravdu o tom, kam ide – ani svojmu otcovi İhsanovi (Çetin Tekindor), ktorého by pravda iste veľmi rozrušila -, iba Aslanovi, ktorý ju bez zbytočných otázok k Demirovi rýchlo odvezie.

Asi vystraší, keď uvidí, ako choro Demir vyzerá – aj to, že má zjavne horúčku a silno opuchnuté uzliny na krku. Chce mu pomôcť, zraziť mu teplotu, upokojiť ho... No opäť ich náhlu blízkosť čosi naruší – ich ešte stále nie dostatočne vyjasnené vzťahy a ich obavy, ako sa jeden k druhému zachovajú, aby neublížili ani sebe, ani svojej dcérke. Sotva si k sebe aspoň ako-tak nájdu cestu a pokojne sa dohodnú na ďalšom stretnutí, príde po Asi Aslan, aby ju odviedol domov – pretože jej otec je už netrpezlivý a volal mu, kde sa tak dlho túlajú...

Keď na druhý deň Demir dovedie Asyu domov a dievčatko sa starkému posťažuje, že sa jej vôbec nepáčia tie nové ploty, trochu zahanbený a trochu dojatý İhsan, ktorý vnučke skrátka nedokáže odoprieť temer žiadne jej želanie, jej v návale radosti, že ju opäť vidí, sľúbi, že ploty nechá zase zbúrať! V tej chvíli sa pri nich pristaví auto s mladou lekárkou Inci, ktorá kvôli plotom opäť pri hľadaní Demirovho majera, kam ju Süheyla a Namık pozvali na obed. A dobre urobili, Inci sa totiž vôbec nepáči Demirova horúčka a prinúti ho prísť do nemocnice na vyšetrenie! Hoci pôvodne predpokladala, že ide len o nejakú chrípku či zápal, pravda je oveľa horšia – podľa predbežných výsledkov je totiž Demir zrejme naozaj veľmi vážne chorý!

Sledujte v stredu, 4. februára, o 10.15 a vo štvrtok, 5. februára, o 10.35!

Komentáre ( 0)