DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Perla Orientu: 123. a 124. epizóda

30. 01 2015 11:25 | trinity
Perla Orientu: 124. epizóda
Perla Orientu: 124. epizóda

Asya je presvedčená, že keby ju ocko ľúbil, už by za ňou prišiel. Takže ju nechce, a preto ho už viac neľúbi – a aj keby prišiel, už ho nechce!

Asi (Tuba Büyüküstün) šalie od strachu o malú Asyu (Çağla Çakar), ktorú podľa svedkov - s ktorými sa napokon nejako dohovorila, hoci ona nevie po arabsky a oni zase po turecky – od kolotočov odviedol muž, ktorého popis nápadne sedí na Demira (Murat Yıldırım). Na jej veľkú smolu ale Demir nikomu nedvíha telefón. Ani jej, ani najlepšiemu kamarátovi Kerimovi (Cemal Hünal), ktorý po ňom pátra s Defne (Selma Ergeç) – na obrovskú zlosť žiarlivosťou zmietaného Zafera (Emrah Elçiboğa).

Napriek tomu, že sa jej všetci horúčkovito snažia pomôcť a upokojiť ju, Asi nedokáže myslieť len na tie najvypätejšie situácie, v ktorých jej Demir ublížil, v ktorých ju sklamal – keď si ju s ľadovým chladom odmietol vypočuť, keď mu chcela povedať, že budú mať dieťa, pretože uveril, že mu zahýbala s Alim (Kanbolat Görkem Arslan) a vinil ju zo smrti svojej sestry Melek (Elif Sönmez) alebo keď zistil, že je Asya jeho dcéra a vykričal jej do tváre svoj hnev a sklamanie, že mu to celé roky tajila!

Nech už si o Kerimovi myslí kto chce, čo chce, jedno mu uprieť nemožno – že vždy každému povie pravdu, akokoľvek nepeknú a boľavú, či už ju chce počuť alebo nie! A presne to urobí aj dnes. Ako jediný Asi na rovinu povie, že síce vôbec neschvaľuje to, čo Demir urobil, no do istej miery ho chápe, pretože v podstate len Asi oplatil rovnakou mincou to, čo ona urobila jemu, keď s Asyou tak zbrklo a nerozumne ušla až do Sýrie! Správa o Asyinom únose sa medzičasom dostala aj ku Kozcuoğluovcom – Asi ju v telefonáte prezradila svojmu otcovi İhsanovi (Çetin Tekindor) a on o tom vzápätí informoval celú rodinu, ktorá je z takéhoto vývoja situácie pochopiteľne poriadne vydesená. Najhoršie to samozrejme znáša Neriman (Nur Sürer)...

Zafer sa vôbec nedokáže ovládať, Kerimova prítomnosť ho nekonečne vytáča! Nestačí mu, že mu detinsky rozdupe mobilný telefón, navyše aj naschvál dupne na brzdu, aby za ním idúci Kerim havaroval! Ibaže sa to na jeho veľkú smolu obráti proti nemu – Defne ho totiž prinúti zastaviť, vrátiť sa a Kerima, ktorému praskla na aute predná guma a musel ho nechať na mieste, pribrať do svojho auta ako ďalšieho pasažiera!

Keďže malú Asyu cestou k moru, odkiaľ chce spolu s Demirom poslať list ockovi, začalo bolieť bruško, dovolí jej znepokojený a trochu aj vystrašený Demir zavolať mamičke. Asya sa upokojí, no Asi je ešte vydesenejšia, ako predtým – už síce vie, že je jej dcérka v bezpečí, no temer sa zblázni, keď jej drobec naradostene povie, že sa s Demirom chystajú na hranici hrať na schovávačku! A hoci sa jej podarí zalarmovať otca a ten rozbehne so známymi na hraniciach rozsiahlu akciu, aby Demira na hraniciach zastavili a Asyu zachránili, nepodarí sa im to – Demir hranicu hladko prejde s Asyou ukrytou v priestore medzi zadnými sedadlami a kufrom, kde ju nik nehľadá...

Zdá sa, že táto vypätá situácia, žiaľ, v každom vyplaví na povrch len to najhoršie. Nie je to len prípad Zafera a Kerima, ktorí po sebe neustále štekajú, ale aj Fatmy (Tülay Bursa) a Aslana (Saygın Soysal), ktorí si znovu vykričia nahromadenú bolesť a sklamanie, tentoraz pred temer celou poriadne šokovanou kozcuoğluovskou rodinou, İhsana a Neriman, ktorí zase na akejsi dobročinnej akcii narobia poriadny vietor pri verejnej konfrontácii zjavne nič netušiacej Süheyly (Tülay Günal) a Namıka (Kenan Bal)... Ale aj čoraz zúfalejšej Asi, ktorá hnaná panickým strachom o dcérku vtrhne do Haydarovho (Menderes Samancılar) domu – presvedčená o tom, že ju Demir iste doviedol práve sem. Keď ju navečer príde hľadať na majer Doğanovcov, na smrť vyčerpaná sa Süheyle a Namıkovi temer zrúti k nohám!

Keď sa Demir s Asyou napokon po tom, čo po mori poslali ďalší list jej ockovi, konečne opäť vráti do Antakye a dorazí do Haydarovho domu, Kerim mu poriadne vyčistí žalúdok za to, čo urobil a zaprisaháva ho, aby zavolal Asi, no Demir ho znova nepočúvne... Zúfalí Kozcuoğluovci sú už medzičasom na konci so silami. Vôbec nevedia, ako ďalej. Hoci Asi trvá na tom, že políciu zo všetkého vynechajú, paradoxne práve (ex)kriminálnik Zafer im radí, aby sa na políciu obrátili – pretože na súde, ktorý ich čaká, tak budú mať proti Demirovi veľmi silný tromf, keď bude existovať úradný záznam o tom, že svoju dcéru vyhľadal bez vedomia jej mamy, uniesol ktoviekam a bránil im v stretnutí!

Demir si spoločnosť milovanej dcérky Asye naozaj vychutnáva, jediným tmavým mráčikom na jeho temer dokonalom šťastí je ale fakt, že aj keď by naozaj veľmi, veľmi chcel, nedokáže a nemôže jej zatiaľ povedať, že dcérka, o ktorej jej s toľkou láskou vravel, je práve ona – a že to na ňu tak zúfalo čaká a pre ňu zariadil tú izbičku, v ktorej teraz zaspáva... To, že jeho ukradnuté chvíľkové šťastie ale (nielen) pre jej mamu Asi znamená veľký strach a trápenie, sa snaží vôbec si nepripustiť, v podstate to úplne vytesní...

Zúfalo plačúcej Asi, ktorá je na pokraji nervového zrútenia a nedokáže prestať myslieť na odlúčenie od dcérky a prestať sa o ňu báť, hoci kdesi hlboko vo svojom srdci dobre vie, že by jej Demir nikdy neublížil a vždy dá na ňu pozor, je v najťažších chvíľach paradoxne oporou človek, ktorý je temer tak isto zúfalý a stratený ako ona, hoci z iných dôvodov - Aslan!

Keď sa Asya na druhý deň ráno rozjasaná a nadšená vráti domov, všetkým Kozcuoğluovcom spadne obrovský kameň zo srdca – no veľký a tvrdý boj o ňu, ako aj naozajstné trápenie všetkých zúčastnených, sa, žiaľ, iba začínajú. Najprv panikáriaca Asi zlostne vykričí Demirovi, že ak sa o čosi podobné čo i len pokúsi, zastrelí ho... A potom spravodlivo rozhnevaný İhsan prikáže Ökkeşovi (Necmettin Çobanoğlu) a Ziyovi (Onur Saylak) zhromaždiť všetkých chlapov na majeri, aby ho obohnali vysokým plotom – aby sa už nik z z doğanovského majera nemohol dostať na ich pozemok! A zaskočenému Aslanovi dá ultimátum – musí sa rozhodnúť, kde chce v budúcnosti žiť!

Po tom, čo Süheyla zistí, čo sa deje na hraniciach oboch susediacich pozemkov, soptí od hnevu – no ešte viac ju hnevá, keď jej manžel Namık na rovinu povie, že sa İhsanovo konanie dá pochopiť, že ona sama reaguje prehnane a že spravodlivosť zaslepene žiada len pre seba a svojich blízkych. Pretože v kútiku srdca vie, že má Namık pravdu...

Kerim a Haydar sú rozhodnutí urobiť všetko pre to, aby odhalili Zaferove špinavé a nezákonné kšefty, ktoré sú vraj už dávno minulosťou, no oni vedia, že je to len klamlivá zásterka, aby sa zapáčil Kozcuoğluovcom a oni ho napokon prijali do rodiny a dali mu to, o čo najviac stojí - Defne!

Aslan temer z nôh spadne, keď ho na hraniciach oboch pozemkov oslovia dvaja muži zo Sýrie, aby sa ho spýtali, ako sa dostanú na kozcuoğluovský majer, pretože... Nesú veno pre slečnu Defne! Len náhodou sa k tomu pripletie aj Kerim, tiež pôsobiaci dosť stratene a neúspešne hľadajúci cestu na susedný majer – a správa o tom, že to Zafer s jeho exmanželkou zjavne myslí naozaj vážne a plánuje sa ich vzťah zoficiálniť, ho hlboko zasiahne...

Keď malá Elif zistí – pretože aj keď sa to nepatrí, opäť raz načúvala cudzím rozhovorom, tentoraz medzi Neriman a Fatmou -, že na akýsi súd, na ktorý sa chystá celá ich rodina, má prísť aj Asyin otec, samozrejme to svojej malej sesterničke prezradí. A tak bystrý drobček urobí všetko pre to, aby ju rodina na súd vzala tiež! No napokon to predsa len nedopadne tak, ako dúfal, pretože pred budovou súdu ju mama a starkí so starkou zveria n starosť jej tete Ceylan (Zeynep Çopur), ktorá s ňou má ísť do mesta, kým oni sa zúčastnia pojednávania!

Súd s ohľadom na výsledky vykonaných testov DNA i Asiinu výpoveď, ktorá ich potvrdí, napokon uzná Demirovo otcovstvo a stanoví tiež presné pravidlá, ktorými sa Asi a Demir pri stretávaní sa s dcérkou majú riadiť, resp. kedy a za akých podmienok sa s ňou je otec smie vídať. Keď však príde reč na výživné, Asi hrdo a rázne akúkoľvek jeho finančnú podporu odmietne.

Malá Asya je veľmi sklamaná, že ocka, ktorý jej veľmi chýba a ktorého sa už nevie dočkať, napokon ani len nevidela. Ešte viac ju rozruší, keď jej Elif povie, že jej ocko jej listy určite nikdy nedostal, pretože papier sa vo vode jednoducho rozmočí! Asya tomu neverí, a tak napíše ockovi hneď niekoľko ďalších listov, posledných, a požiada Aslana, aby ju odviedol k moru a ona ich mohla poslať. Asi s Demirom, ktorí v tej chvíli úplne zabudnú na vlastné nezhody, utrápene sledujú, ako nešťastné dievčatko so slzami v očiach nahnevane hádže listy do mora a čertí sa, že mu už žiadne ďalšie nepošle, pretože keby ju ocko naozaj ľúbil, už by za ňou dávno prišiel. Že ju určite nechce, a preto ho už viac neľúbi – a vraj aj keby prišiel, už ho nechce!

Sledujte v pondelok, 2. februára, o 10.30 a v utorok, 3. februára, o 10.30!

Komentáre ( 0)